Rezultate

Nume participant Prenume participant Adresa de e-mail (1) Nae Cătălin nae.catalin@incas.ro Simionescu Mihai 0 Biris Simona-Izabella simona.biris@gmail.com Burghiu Marin burghiu.marin@incas.ro Cîrstea Mariana cirsteamariana@yahoo.com Nicolae Aurica binic60@yahoo.com Popescu Aneta aneta@inoe.ro Borhan Andreea juridic@phys-iasi.ro Ifrim Andreea andreea.ifrim@ddni.ro Adam Adrian Andrei adam@icemenerg.ro Durluț Iuliana iuliana.durlut@incsmps.ro Țăpurică Oana Catalina oana.tapurica@yahoo.com Căruțasu Ioana oana0202@yahoo.com Meița Vasile vasile.meita@gmail.com Conia Alexandra-Codruța aconia@isim.ro Vădăstreanu Adela adella.vadastreanu@itim-cj.ro Lupu Elena Cristina cristina.lupu@icsi.ro Ionescu Constantin viorel@infp.ro Pivniceru Ioana ioana.pivniveru@gmail.com Pipirigeanu Mariana marianapipirigeanu@yahoo.com Mocanu Victoria victoria.mocanu@icpa.ro Rădan Mariana mradan@infim.ro Deutschlander Andreea andreea.deutschlander@comoti.ro ...

Coordonarea a fost asigurată de către MCI, iar realizarea rezultatului  partajată între partenerii MCI și UEFISCDI 4.1. Analiza infrastructurilor existente Activitatea a avut în vedere cartografierea infrastructurilor de cercetare publice și private din România, precum și a serviciilor aferente oferite de organizaţiile care le deţin....

RAPORT FINAL ROADMAP ordin-nr-624-03-10-2017-aprobare-roadmap Infrastructurile de cercetare științifică reprezintă una dintre cele mai importante instrumente de generare de cunoaștere. În ultimii ani, România a reușit să fie un partener important sau să conducă unele dintre cele mai importante infrastructuri pan-europene, ceea ce dovedește calitatea profesională de excepție...

Pe 27 octombrie, UEFISCDI, alături de Agenţia de Dezvoltare Regională Nord-Est, a organizat la Iasi workshop-ul de descoperire antreprenorială în domeniul biotehnologii. Evenimentul a prilejuit colaborarea între actori din mediul privat şi public pentru a identifica oportunităţi prin care regiunea NE poate deveni mai competitiva economic. Cateva dintre posibilele...